...

Koffie: stijgende trend lange termijn

7 juni 2008, 20:31 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 10 / 12 | (0)

De crb-index waar we afgelopen weken weinig kon­den uit opmak­en is opwaarts uit­ge­bro­ken. Niet moeil­ijk ook met dergelijke grond­stof­fen­pri­jzen. Nikkel dat afgelopen weken onophoudelijk steeg kreeg een klap maar andere met­al­en begin­nen teke­nen te ver­to­nen van bodemvorm­ing. Die mogelijkheid van bodemvorm­ing is ook bij enkele soft-com­modi­ties zicht­baar en som­mige zijn zelfs opwaarts uit­ge­bro­ken. Mogelijks zal zelfs orange-juice met de posi­tieve diver­gen­ties in de indi­ca­toren ook eens gaan sti­j­gen. We kijken deze keer naar koffie. De koers ligt er al weken lus­teloos bij maar de sti­j­gende trend bli­jft ongeschon­den, de vol­umeindi­ca­toren lat­en ver­moe­den dat die sti­j­gende trend nog niet voor­bij is…


Koffie: sti­j­gende trend lange ter­mi­jn

De crb-index: een knal naar boven die ik niet onmid­del­lijk zie stop­pen. De oliepri­js zal er ook wel voor iets tussen­zit­ten want die gaat nu richt­ing 150 usd.

In de kwartaal­grafiek van koffie een duidelijk opgaande ste­un­li­jn. De koers ligt boven de sti­j­gende gemid­delden en we schuiv­en langza­am op richt­ing de ste­un­li­jn. De macd nadert een poten­tiële dri­etop en dat kan mogelijks min­der posi­tief zijn op lan­gere termijn.

Ook in de maand­grafiek is de sti­j­gende trend duidelijk waarneem­baar. We zien wel negatieve diver­gen­tie in de macd maar er is geen negatieve cross met de signaallijn.

Ook in de week­grafiek een macd die niet zo posi­tief is want die staat op het punt zijn ste­un­li­jn onder de bodems te door­breken. De koers­grafiek ligt er wel posi­tief bij: sti­j­gende trend, door­bro­ken weer­stand­sli­jn bli­jft niet­te­gen­staande de zijwaartse beweg­ing intact en de gemid­delden stijgen.

Boven­staande grafieken toon ik eerder ter info want echt beel kan ik er , behalve dat de trend sti­j­gend is, niet uit opmak­en. De dag­grafieken zijn wat mij betre­ft interessanter.

In een eerste dag­grafiek zien we de accumulatie/​distributie en we zien dat ondanks de dal­ing die vol­umeindi­ca­tor niet aan sterk­te moet inboeten. Inte­gen­deel: hij zet een dal­ende wig onder dal­end vol­ume en dus verwacht ik in deze indi­ca­tor een opwaartse uitbraak.

Ook in de nvi en in de obv zien we een sti­j­gende trend en een posi­tieve diver­gen­tie met de koersen om U tegen te zeggen.

Ook in mijn fil­ter ziet het beeld er niet slecht uit. Ik ont­breek alleen maar een adx die ik liev­er boden de 20-grens zou zien uitkomen.

Nog even afwacht­en dus: vol­umes zijn lead­ing en lopen dus voor op de koer­son­twik­kel­ing en we mogen ons dus verwacht­en aan een verdere sti­jging. Alleen vertelt mijn point-and-fig­ure me dat we beter wacht­en op koersen boven de 138141. Gebeurt die uit­braak bij toen­e­mende vol­umes dan is het tijd om longs op te pikken.

Con­clusie: koffie zal sti­j­gen, we plaat­sen deze soft-com­modi­tie op onze watch­list en wacht­en een uit­braak af boven het 138141 niveau vooraleer in te stappen.

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist heeft geen posi­ties in grond­stof­fen, behalve edelmetalen.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.