TPG weet opnieuw verder te stijgen binnen de uptrend, hoe ver gaan we??
TPG zit al sinds begin 2003 in een mooie en sterke uptrend tussen LIJN A en LIJN C. Eind vorig jaar nog wist TPG de downtrend te verlaten die al sinds 1999 gestart werd. Enkele maanden daarna werd de horizontale weerstand (LIJN B) zelfs met een gap doorbroken. Hierna is TPG reeds met ruim 10% gestegen en er lijkt hier voorlopig nog geen einde aan te komen.
Binnen het langere termijn trendkanaal tussen de lijnen A en C lijkt er een nieuw trendkanaal te ontstaan (Lijnen D en F). Als we naar die nieuwe opwaartse beweging kijken dan lijkt nu de vorige top rond de 22,5 euro (LIJN H) te zijn gesneuveld en ligt de weg naar nieuwe en hogere niveaus open. Op termijn zien we de 23,1 euro (LIJN F) als eerste target waarna eventueel de bovenzijde van de lange termijn uptrend op 24 euro (LIJN C) getest zou kunnen worden.
Aan de steunkant moete we goed letten op de 22 euro (LIJN D), dit is de bodem van het nieuwe trendkanaal. Hieronder zou snel de bodem van het lange termijn trendkanaal, op 20,5 euro (LIJN A) weer in beeld kunnen komen.
Indicatoren:
De RSI laat een mooie stijgende beweging zien met een uitbraak naar boven. Deze moet nu wel even doorzetten want anders ontstaat er toch wat divergentie welke uiteraard geen goede invloed op de koersverloop uitoefend. De MACD laat een sterke beweging zien ver boven de centerlijn en lijkt ook opnieuw weer naar boven te kunnen draaien.
Guido Damsteeg
© US Markets.nl