...

Indexen: DJ, SP500 en Nasdaq

15 augustus 2007, 21:36 | US Markets Redactie | leestijd: 5 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

Wie al langer op de beurs actief is weet dat paniek bij cor­rec­ties uiit den boze is. Makke­lijk prat­en natu­urlijk wan­neer u met een pak ver­liezen zit opgescheept, maar de evo­lu­tie van het koersver­loop in de gat­en houden bli­jft het meest belan­grijk. Daarmee bedoel ik dat u niet enkel het grafisch ver­loop van aan­de­len en index­en dient op te vol­gen. Het ver­loop van de sen­ti­mentsindi­ca­toren is heel zek­er bij extremen al even belan­grijk. Zodoende kon­den we al ver­moe­den dat de bodem van de DJ, SP en Nas­daq deze avond zouden houden…en wellicht zal de expi­ratie van vri­jdag er ook wel voor iets tussen­zit­ten…

Index­en: DJ, SP500 en Nasdaq

Noteer het dus maar: zek­er bij extremen in het koersver­loop is het belan­grijk­er de evo­lu­tie te vol­gen van de sen­ti­mentsindi­ca­toren eerder dan het ver­loop van de beursin­dex­en. Afgelopen dagen vie­len bij de sen­ti­mentsindi­ca­toren inder­daad extremen te bespeuren en dus mocht­en we aan­nemen dat het door­breken van de lows in de beursin­dex­en niet zon­der slag of stoot zou ver­lopen. Weet u niet onmid­del­lijk waar u deze sen­ti­mentsindi­ca­toren kan terugvin­den, ga dan maar eens op zoek­tocht op www​.stockcharts​.com . Op die site zijn er een aan­tal terug te vin­den. Onlangs schreef ik ook voor TKA een twee­t­al artike­len ivm sen­ti­mentsindi­ca­toren. Op de site van www​.bel​belt​ka​.nl kunt u meer verne­men over dit vak­blad voor tech­nis­che analyse.

In deze analyse bek­ijken we de Dow Jones, de Sp500 en de Nas­daq en ik stel onmid­del­lijk dat de Dow wat mij betre­ft geen index is…wat moet je nu met een index met der­tig aan­de­len. De bredere index­en zijn wat mij betre­ft heel wat representatiever. 

Ik ga dus van start met de index die mij het minst aanspreekt.

In de maand­grafiek van de DJ heb ik een even­wi­jdig kanaal ingetek­end (volle rode lij­nen). Het is aan­neem­baar dat de Dow niet zomaar door de ste­un­li­jn van het kanaal zal vallen. Boven­di­en ligt er onder de laat­ste bodems nog een ste­un­li­jn. Zodra de index onder de ste­un­li­jn van het even­wi­jdig kanaal komt te liggen is er heel wat ruimte beschik­baar naar onderen toe. Reken­ing houdende met de dojis die we de afgelopen maan­den zien (afname van momen­tum) en met het ver­loop van de macd is de kans dat we uitein­delijk door­vallen heel reëel.

Kijken we naar de week­grafiek dan zien we dat er een zeer ware weer­stand ligt bij 13250. De Macd heeft zijn ste­un­li­jn onder de bodems neer­waarts door­bro­ken en ik twi­jfel er dus sterk aan dat deze weer­stand zomaar kan uitgenomen wor­den. Komen we onder de meest recente bodems dan zien we aan de Fibo-niveaus dat de index verder kan dalen naar 12800. Op dit niveau kri­j­gen we wellicht weer een opwaartse reac­tie om ver­vol­gens verder te dalen richt­ing 12100.

In de dag­grafiek zien we een wigvorm opduiken en in dit geval is dit toch een patroon waar­van ik niet verwacht dat dit opwaarts zal door­bro­ken wor­den. De beweg­ing vanaf de top in de index doet me veeleer denken aan een abc-for­matie en dus verwacht ik (na expi­ratie???) veeleer een neer­waartse doorbraak.

Ik kijk naar de SP500 net op dezelfde manier zoals ik naar de Dow kijk. De ste­un­li­jn van het kanaal werd bereikt en dus is het logisch dat we hier een opver­ing kri­j­gen. Gezien het patroon verwacht ik echter uitein­delijk toch wel een neer­waartse door­braak eb zoals u kunt merken is er heel wat ruimte naar bene­den eens we in het kanaal terugvallen.

Waar we in de Dow de opgaande ste­un­li­jn hebben ger­aakt zien we dat die lijn bij de SP500 neer­waarts werd door­bro­ken. Komt de index niet meer boven de weer­stand­sli­jn dan ligt ons vol­gende koers­doel bij 1370.

In de dag­grafiek zien we duidelijk de dubbele bodem in de SP500. Wordt deze door­bro­ken dan richt ik me op de ste­un­li­j­nen. De zone 14101400 wordt een eerste doel en na een opver­ing rond die zone kun­nen we verder naar het doel uit de week­grafiek (1370).

Bij de Nas­daq heb ik, voor de duidelijkheid, de maand­grafiek er even op een ander tijds­bestek bijgenomen. Ziet u ook het ver­schil? Deze index heeft nog steeds een mooi sti­j­gend trend­kanaal waar­van de ste­un­li­jn mooi gelijk loopt met het gemid­delde. Eens de cor­rec­tie voor­bij denk ik dus dat je als beleg­ger vooral zult moeten kijken naar de technologiesector.

Voor­lop­ig ziet het er echter min­der mooi uit want de ste­un­li­jn vanaf de bodem van juni werd neer­waarts doorbroken.

Dit is duidelijk­er te zien op week­grafiek natu­urlijk. Nas­daq richt­ing 2300 lijkt me heel aan­nemelijk. Op dat niveau ligt nage­noeg ook de ste­un­li­jn van het opgaande kanaal in de maand­grafiek. Dus dieper verwacht ik de Nas­daq niet te gaan.

Net als in de andere twee getoonde index­en zien we ook hier een eerste dal­ings­golf gevol­gd door een con­sol­i­datie. Nu liggen dergelijke con­sol­i­daties nor­maler­wi­jze in het mid­den van de beweg­ing. We hebben dus no een zelfde dal­ing tegoed zoals degene die we al gehad hebben en wellicht gaat ze net even hard. Eens die tweede beweg­ing gezet kun­nen we wellicht weer uitk­ijken naar lan­gere ter­mi­jn koop­jes. Of miss­chien op dat ogen­blik een paar tur­boot­jes met lage stop ofwel een paar gok­cal­let­jes. Op dat niveau zijn die calls wellicht goed­kop­er dan een kraslotje.

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist heeft zow­el hausse als bais­se­posi­ties in deze indexen.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.