![](/images/legacy-userimages/userimages/solar_edwin.jpg)
ERSOL SOLAR (Frankfurt: ticker FES6) CORRECTIE AFGELOPEN EN KLAAR OM OPNIEUW TE GAAN STIJGEN?
Soms zijn er aandelen waar je toch wel even twijfelt aan het verdere verloop. Hoewel je tal van signalen ziet die er op wijzen dat het aandeel klaarstaat om te gaan stijgen kun je er dan beter even voor kiezen te wachten tot de uitbraak zich daadwerkelijk voordoet. De naam “Ersol Solar†vertelt zelf reeds tot welke sector dit aandeel behoort en zoals jullie inmiddels wel weten zie ik heel wat potentieel in de alternatieve energiesector. Vandaar ook dat ik op het randje van mijn stoel ga zitten wanneer ik de technische signalen bij dit aandeel bekijk want die zijn inderdaad interessant.
Wat zien we bij Ersol Solar:
- Meest belangrijk vind ik alvast het vreemde gedrag van de negatieve volume indicator, de nvi dus. Die maakt half februari een dubbele bodem en gaat vervolgens als een speer omhoog terwijl het aandeel nog verder daalt. Dergelijke actie wijst er naar mijn mening op dat partijen het aandeel oppikten in de daling. Nu kan de nvi ver vooruit lopen op de muziek en is dit nog geen signaal om het aandeel zomaar als koopwaardig te beschouwen. Wel is het een gegeven om in het achterhoofd te houden.
- Tweede feit is dat het aandeel zijn voormalige weerstandszone nu als steun heeft teruggetest.
- Ten derde zien we een vernauwing van de Bollingerbanden en als contrair denkende belegger weten we dat wanneer er weinig volatiliteit is die vroeg of laat wel weer moet toenemen. Opnieuw natuurlijk een feit wat niet noodzakelijkerwijs op een aankomende stijging duidt, ware het niet dat de MACD en de DMI dus wel signalen geven die op een stijging wijzen.
- Die laatste twee gegevens worden bovendien bevestigd met een positieve cross van de Welles Volatilitylijn.
- Een reeks objectieve gegevens dus die de waakzaamhid op scherp zetten.
- Twijfel is bij deze wat mij betreft voorlopig echter nog beleggers deel maar bij een opwaartse uitname van de koers van 28/03 op 55.56 euro (liefst bij toenemend volume) is kopen wat mij betreft geen onoordeelkundige beslissing. Wel zou ik voor alle veiligheid, na de eventuele aankoop dus, een stop hanteren.
© US Markets