De BEREN bepalen de richting momenteel…
De rit naar de 11.700 pnt is op gang gekomen, sterker nog … we zijn er bijna want slechts 193 pnt en we zijn er. U weet dat die 11.700 pnt al een geruime tijd wordt genoemd door mij, en dat ik daar mijn beslissingen ga nemen voor wat betreft de posities. De vraag is waar dan de andere indices staan op dat moment, we zullen het kritisch bekijken want hoe dan ook, ik verwacht mogelijk een oplleving van 3 tot 5% voor de Dow Jones vanaf die steun ofwel oude ATH. Er gaan leuke winsten worden behaald als de target er staat maar beter nog, we krijgen een mooi nieuw punt om in te stappen daarna voor de rit richting mijn volgende target op 10.700 pnt. Zorg ervoor dat u die niet hoeft te missen, als u nog geen lid bent van de services schrijf u dan via deze link in.
De volgende stap die ik verwacht na het raken van die 11.700 pnt is een opleving tot de dalende rode lijn over de toppen, die komt in een latere fase uit rond de 12.300 a 12.400 pnt. Een herstel vanaf de 11.700 pnt van zo‘n 3 a 5% wat ik al aangaf. Wel is het noodzakelijk dan in de markt te zitten zoals ik al aangaf want er kan nadien bij de Dow Jones die als leidende index mag worden gezien een beweging worden verwacht van 1400 tot 1600 pnt met als doel de bekende 10.700 pnt. Een nogal belangrijk gegeven als u het mij vraagt, en iets waar we op moeten inspelen op tijd. Ik noem het zoals u weet anticiperen ofwel in de markt zitten om mee te zijn met hetgeen er wordt verwacht. Zie ook de lange tijd dat ik op die 11.700 pnt wacht, maar na 5 weken worden we er wel voor beloond. Wat ik ook al vaker heb aangegeven dat short handelen op de beurs om geduld vraagt, ook dat heb ik in de loop der jaren moeten leren maar ook nu moet u zien dat het handelen aan de short kant zijn vruchten afwerpt. Zorg er dus voor dat u mee bent met de volgende rit die mogelijk de dag na 18 maart (FED beslissing) er komt.
De grafiek ziet er zoals we dat noemen “Bearish” uit, dode kruisingen, koers onder belangrijke MA‘s en de aanval op eerdere bodems zonder dat er nieuwe toppen komen. Ook de indicatoren zien er “Bearish” uit momenteel. Dat ziet u duidelijk bij de MACD die niet meer boven de centerlijn wil. Ook de RSI verzwakt op de langere termijn. Kortom, de “Bulls” worden niet blij bij het zien van deze grafiek. Zoek er zoals ik al aangaf verkoopmomenten bij en u kunt meerdere keren verdienen aan de dalingen die er komen.
Guy Boscart
US Markets