...

De Olie bereikt een record, de dollar wordt sterker.

29 juli 2004, 11:38 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

We bek­ijken de pri­j­son­twik­kel­ing van een vat olie tech­nisch nu er opnieuw een record werd bereikt deze week. Daar­naast kijken we naar de dol­lar index nu de dol­lar sterk­er wordt de afgelopen weken.


Oliepri­js:

De oliepri­js bereikt een nieuwe record hoogte zodat de olie­fond­sen oplopen tot rond hu oude top­pen op Wall Street. Als er de chart bek­ijken dan valt het op dat de olie pri­js eind juni onder de ste­un­li­jn terecht kwam en zelfs vrij makke­lijk richt­ing de 35 dol­lar daalde waar er weer meer vraag kwam. De oplopende ste­un­li­jn werd toen door­bro­ken zodat de tech­nis­che con­di­tie behoor­lijk leek te verzwakken. Toch kon dit teni­et wor­den gedaan waar­door er een nieuwe en snelle oplev­ing kwam die de olie opnieuw richt­ing de top en zelfs daar­boven bracht. De record­pri­js net boven de 43 dol­lar is nu een punt om op te let­ten, breekt de olie dit nivea dan zit er een verdere sti­jging in tot eerst de 45 en lat­er de 47 dol­lar. Mocht de olie opnieuw zakken dan kan men van een dubbele top spreken waar­door de opwaartse druk voor­lop­ig even kan weg­vallen. De olie kan in dit geval tot tussen de 38 en 40 dol­lar terugvallen.

Dol­lar Index:

De dol­lar index die sterk­er wordt bereikt de zware weer­stand rond de 90 pnt, we zien rond dit niveau de lijn over de top­pen uitkomen vanaf begin 2002. Mocht de dol­lar daar uit­breken dan voorzie ik een verdere oplev­ing van de dol­lar richt­ing eerst de 95 en lat­er mogelijk tot rond de 97 en zelfs tot net onder de 100 pnt. De Euro kan in dit geval zakken tot rond de 1,15~1,16 zodra deze munt onder de 1,20 zakt. Ook voor het ver­loop van de dol­lar ziet het er span­nend uit de komende peri­ode, mocht de uit­braak niet op gang komen dan kan de dol­lar weer inlev­eren tot eerst de 87 en lat­er de 85 pnt. De Euro kan in dit geval de 1,25 weer gaan opzoeken.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.