...

Analyse: Hang-Seng, Nikkei, Taiwan

12 augustus 2009, 20:27 | US Markets Redactie | leestijd: 4 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

Wan­neer ik aan­de­len indi­vidueel bek­ijk dan valt het op dat de aan­de­len van grotere bedri­jven niet mee­doen aan deze hausse. Dit is geen gezonde ontwik­kel­ing. Richt U bij een verdere hausse dus maar op de kneusjes en op de cats and dogs. En we weten al lang wan­neer die het sterkst presteren, namelijk op het einde van een cyclus. Een andere vast­stelling is dat de bedri­jf­swin­sten naar mijn mening de huidi­ge koer­sniveaus niet ver­ant­wo­or­den. Na de klap die de bedri­jf­swin­sten hebben gekre­gen her­stellen die nauwelijks en de koer­swinst van de SP500 ligt nu reeds bij 17. Elke verdere sti­jging van de beurzen betekent dus een nog hogere over­waarder­ing. Ik bli­jf er dus bij dat elke verdere sti­jging moet aange­grepen wor­den om uit de beurs te stappen…


Analyse: Hang-Seng, Nikkei, Tai­wan Weighted

Vorige week schreef ik over de Shangai, de Sen­sex en de Boves­pa. Deze week kijken we naar de Hang-Seng, de Nikkei en de Tai­wan Weight­ed. Vol­gende week vol­gt dan een analyse over grondstoffen.

In de mmand­grafiek van de Hang-Seng (21074) zien we dat we het 61.8% Fibo-niveau hebben bereikt (ref­er­en­tiepun­ten okto­ber 2007 en novem­ber 2008) . Dat niveau ligt bij de hor­i­zon­tale weer­stand­szone uit jan­u­ari- mei 2007. We mogen de huidi­ge zone beschouwen als zijnde een sterke weerstandszone.

In de week­grafiek is er de scherp sti­j­gende ste­un­li­jn. Wat hellings­graad betre­ft is deze lijn te scherp om op ter­mi­jn te kun­nen stand­houden. De index heeft nog ruimte naar boven maar bij een cor­rec­tie zou ik er reken­ing mee houden dat de ste­un­li­jn zal door­bro­ken worden.

In de dag­grafiek zien we duidelijk de negatieve diver­gen­tie in de + DI. De sti­jgingskracht neemt dus af en dit geeft aan dat we een top naderen. Negatieve kracht­en nemen vooral­snog niet toe, dus ik ga er van uit dat de Hang Seng inder­daad nog iet­sje hoger kan vooraleer aan een cor­rec­tie te begin­nen. Dat die cor­rec­tie er komen moet weten we nu reeds want de relatieve afs­tand tussen de DMI-lij­nen is nogal groot. Bei­de lij­nen moeten dus weer naar mekaar toe­groeien. Een vroege waarschuwing zien we ook in het macd-his­togram want deze indi­ca­tor daalt reeds enige tijd.

De Nikkei (10585) is eve­neens reeds een half jaar aan het sti­j­gen maar nadert nu bij het 20-maands gemid­delde een belan­grijke weer­stand. In die zone zien we ook de hor­i­zon­tale weer­stand die zich situeerde van mid­den 2004 tot mid­den 2005, we bereiken nage­noeg de dal­ende weer­stand­sli­jn en we komen dicht bij het 50% Fibo-niveau.

In de week­grafiek heb ik de Fibo-niveaus overgenomen zoals die in de maand­grafiek staan aangegeven. We zien dan dat in de week­grafiek er nog ruimte is tot het 100-weeks gemid­delde en dit gemid­delde valt dus samen met het 20-maands gemid­delde. Er is dus nog ruimte tot 11240 en omdat de weer­stand­sli­jn, het Fibo-niveau en het gemid­delde daar een clus­ter van weer­stand vor­men beschouw ik die 11240 zowat als het max­i­maal haalbare.

In de dag­grafiek zien we dat de macd nogal ver van zijn sig­naal­li­jn ligt. Samen met de negatieve diver­gen­tie in de + DI en de toch sterk doorgeste­gen adx zijn dit aan­wi­jzin­gen dat de sti­jging in de index op zijn laat­ste benen loopt.

Tai­wan (6909) nadert in de maand­grafiek zijn dal­ende weer­stand­sli­jn. We zien de afgelopen maan­den de vorm­ing van een rechthoek en nu kan deze rechthoek op deze plaats in de koers­grafiek zow­el een voortzettingspa­troon dan wel een omkeer­figu­ur aangeven. Het 76.4% Fibo-niveau kan dus mogelijks gehaald wor­den in deze index maar dan moet de rechthoek wel opwaarts ver­lat­en wor­den en dit zou tegelijk de door­braak van het 61.8% Fibo-niveau betekenen.

In de week­grafiek zien we dat de macd een negatieve diver­gen­tie ver­toont. De index ligt tegen een hor­i­zon­taal weer­stand­sniveau aan en dus moeten we wel degelijk een door­braak zien van de augus­tustop vooraleer we met zek­er­heid kun­nen stellen dat het 76.4%-niveau uit de maand­grafiek zal gehaald worden.

In de dag­grafiek zien we dat de kans op een opwaartse door­braak klein is want begin augus­tus werd er een verkoopsig­naal gegeven in de dmi en ook de macd gaf een verkoopsig­naal. De kan is dus groot dat ook de atr-lijn in de koers­grafiek er aan moet geloven en dat zou het begin van een cor­rec­tie inlu­iden voor deze index.

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist heeft posi­ties op de Nikkei. Geen posi­ties op overige ver­melde indexen.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.