...

Analyse: Hang Seng, Nikkei en Shangai

4 februari 2009, 22:28 | US Markets Redactie | leestijd: 5 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

De beurzen kenden van­daag een posi­tieve dag. Er waren deze mor­gen nogal wat volatiele beweg­in­gen waar te nemen in de futures en dat geeft meestal aan dat er een grotere beweg­ing op komst is. Van­daag was dat dus in opwaartse richt­ing. Voor wat het verdere ver­loop van de aex betre­ft bli­jf ik er bij (zoals ik in eerdere analy­ses hier reeds heb aangegeven) dat zolang de sp500 zijn bodem van 2023 jan­u­ari niet neer­waarts door­breekt de kansen veeleer opwaarts liggen. Het is pas wan­neer de sp500 zijn bodems van 2023 jan­u­ari breekt dat we ons moeten opmak­en voor een dal­ing omdat de sp500 in dat geval hoogst­waarschi­jn­lijk zijn novem­ber­bo­dem zal terugtesten. Dergelijke beweg­ing zal de aex wellicht onder de 220 bren­gen. We bek­ijken van­daag drie Azi­atis­che index­en, met name de Hang Seng, de Nikkei en de Shangai…


Analyse: Hang Seng, Nikkei en Shangai

Allereerst wens ik er de aan­dacht op te ves­ti­gen dat de Shangai een buiten­been­t­je is onder de index­en. Dat is ook maar logisch want we hoeven er ons geen vraagtekens meer bij te stellen denk ik. De macht ver­schuift van de VS naar Chi­na en ik ga er per­soon­lijk vanu­it dat het de vol­gende jaren alleen maar verder die richt­ing zal uit­gaan. Chi­na wordt voor de lan­gere ter­mi­jn­be­leg­ger dus nor­maler­wi­jze inter­es­san­ter dan de VS. We zouden logis­cher­wi­jze ook mogen aan­nemen dat een aan­tal lan­den uit de Azi­atis­che regio het eve­neens beter zullen doen. Ik denk dan onder­meer aan Viet­nam en India.

Ik begin deze analyse met de Hang Seng en ver­vol­gens bek­ijken we ook even de Nikkei en de Shangai.

In de maand­grafiek van de Hang Seng (12776) zien we een heel lage sto­chas­tics maar we hebben in die indi­ca­tor nog geen koopsig­naal. Bek­ijken we de laat­ste drie maand­can­dles ten opzichte van de gehele dal­ing die zich inzette in novem­ber 2007 dan zien we een patroon als vierde golf. De Hang Seng moet dus nog lager en ik neem de zone (1200010000) tussen de rode lijn­t­jes in mijn grafiek als doelzone.

Op een iets kor­ter time­frame zien we in deze week­grafiek dat de macd een koopsig­naal heeft gegeven maar we zien dat het his­togram de neig­ing heeft te verzwakken. In de koers­grafiek zien we duidelijk de weer­stand van de top­pen van decem­ber en jan­u­ari. Deze dubbel­top maakt het absolu­ut niet aan­lokke­lijk longs te over­we­gen voor wat betre­ft deze index. Momenteel ligt de koers onder het dal­ende 12-weeks gemid­delde. Komen we onder de bodems van de can­dles van 23 en 30 jan­u­ari dan is dat negatief. Komen we ver­vol­gens onder de can­dle van 21 novem­ber 2008 dan mogen we aan­nemen dat de index op weg is naar de onderkant van mijn doel­zone uit de maandgrafiek.

In mijn fil­ter­sys­teem zie ik enkel een posi­tief gegeven in de macd. Voor het overige zie ik geen koopsig­naal tussen koers en Welles-lijn en de dmi is negatief. De sig­nalen uit de koers­grafiek op week­ba­sis in aan­merk­ing genomen en met de gegevens die we hebben in de koers­grafiek op dag­ba­sis is het besluit een­voudig. Bij de Hang Seng mogen we verdere dal­ing verwacht­en. Wie short gaat neemt de dubbel­top december/​januari als uiter­ste stop.

In de maand­grafiek van de Nikkei (8038) zien we een sym­metrische driehoek maar wan­neer we het gedrag van de beurzen wereld­wi­jd in ogen­schouw nemen dan mogen we steeds meer afstap­pen van het idee dat dit koerspa­troon hier zal dienst doen als omkeer­pa­troon. Longs zijn vanu­it deze maand­grafiek niet aangewezen en komen we bij een dal­ing onder de bodem van april 2003 dan mogen we vol­gens Fibo-pro­jec­tie­doe­len een koers­doel aan­nemen van 5500.

In de week­grafiek ligt de macd er nog steeds posi­tief bij maar in de koers­grafiek zien we een index onder zijn dal­end 12- en 40weeks gemid­delde en dat is niet posi­tief. de can­dles van 3001 en 2111 geven hier ste­un. Komen we onder die ste­un van 2111 dan moeten we terug naar de bodem van de can­dle van okto­ber en daaron­der gaan we dus richt­ing 5500.

Net als bij de Hang Seng zijn er in de dag­grafiek geen posi­tieve sig­nalen te bespeuren. Erg­er nog, bij de Nikkei ligt ook de macd er twi­jfelachtig bij. Longs zijn bij de Nikkei dus niet aangewezen. Wie short gaat neemt de top­pen van de novem­ber- en de jan­u­ar­i­can­dle in aan­merk­ing als uiter­ste stop.

In de maand­grafiek zien we dat de Shangai (2060) ste­un vond bij de top van april 2004. De Shangai geeft als enige index een koopsig­naal in zijn stochastics.

In de week­grafiek was er in de macd vele weken lang geen beves­tig­ing van het dal­ingsmo­men­tum. De macd sti­jgt nu goed door en we zien in de koers­grafiek dat de index op het punt staat zijn top­je van 12/12 op 2100 te door­breken. Gebeurt dit dan hebben we een hogere bodem en de aanzet tot een hogere top. Dit zouden de eerste ken­merken zijn sinds lange tijd voor een sti­j­gende trend op mid­del­lange termijn.

Niet zo ver­won­der­lijk dus dat we voor wat betre­ft de Shangai in mijn fil­ter alleen maar koopsig­nalen zien. De WVS-lijn werd door de koers gebro­ken, de dmi is posi­tief eve­nals de macd. Long gaan op de Shangai lijkt me dan ook ver­ant­wo­ord. Een stop hou je aan onder de jan­u­ari­bo­dem en als uiter­ste onder de oktoberbodem.

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist zit long op de Shangai


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.