...

AEX: Verdere stijging richting 275/281/286

2 november 2008, 21:54 | US Markets Redactie | leestijd: 5 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

Voor alle duidelijkheid: de titel van mijn analyse slaat op mijn verwacht­ing voor het koersver­loop van de komende week. Op de sti­jging naar 275÷281÷286 moet een cor­rec­tie vol­gen gevol­gd door een verdere hausse. De reden waarom deze sti­jging zal doorzetten naar niveaus boven de 300 is terug te vin­den in mijn analyse van vorige week. Daar gaf ik aan dat er een dal­ende wig werd geplaatst. Een dal­ende wig brengt de koers terug naar de oor­sprong en die ligt op 302. Niets sluit uit dat het niveau 302 niet opwaarts wordt door­bro­ken maar voor­lop­ig nemen we dus de top van 14 okto­ber op 302 als koers­doel. Een uit­braak uit een wig heeft ook als ken­merk dat de koers­be­weg­ing krachtig is. 302 kan er dus op korte tijd staan…

AEX: Verdere sti­jging richt­ing 275÷281÷286

Is een XO-grafiek niet meer van deze tijd? Hele­maal niet. Alle ruis uit de koers­grafiek en een duidelijk zicht op ste­un- en weer­stand zijn de grote voorde­len van deze grafiekvorm. Wie het onder dezelfde vorm iets mod­ern­er wil kiest maar voor Renko, Kagi of 3‑line break -) Duidelijk te zien in deze grafiek is het belang van 275 maar bij door­braak leggen we de focus op de zwarte dal­ende lijn (vergeet niet dat de tijd vordert, dus het niveau van deze lijn zal bij de vorm­ing van een nieuwe kolom in de grafiek lager komen te liggen) Boven deze dal­ende lijn ziet U nog 2 hor­i­zon­tale zwarte lijn­t­jes. Het onder­ste lijn­t­je ligt op 304, het boven­ste lijn­t­je geeft een heel belan­grijk weer­stand­sniveau aan op 310.

Omdat er een duidelijke bodem werd geplaatst in okto­ber neem ik in de kwartaal­grafiek de ref­er­en­tieniveaus voor de Fibo’s bij de bodem van okto­ber en bij de top van de start van de dal­ing. 287÷327÷365 geven respec­tievelijk het 23.6, het 38.2 en het 50%-niveau als koersdoel.

In de maand­grafiek zien we het brede dal­ende kanaal. De Fibo-niveaus zijn vanzelf­sprek­end dezelfde als in de kwartaal­grafiek maar tussen het 38.2 en het 50-niveau in zien we de bodem van de sep­tem­ber­can­dle en die ligt op 310. Die low van de sep­tem­ber­can­dle ligt nage­noeg gelijk met de low van de augus­tus­can­dle uit 2004. 310 is dus zware weer­stand. De macd is nog steeds fors dal­end maar de afs­tand tussen sig­naal­li­jn en macd is groot en de macd komt bij ste­un te liggen. Dit onder­streept de verwacht­ing voor op zijn minst een opon­thoud in de fors dal­ende hoofdtrend.

In de week­grafiek zien we een bull­ish engulf­ing can­dle. In de can­dle­stick­the­o­rie bestaan er tien­tallen mogelijke for­maties maar echt betrouw­bare zijn er maar heel weing. De bull­ish engulf­ing is één van de meest betrouw­bare koerspa­tro­nen. Het hor­i­zon­tale lijn­t­je ligt op een niveau van 302 en dit niveau komt nage­noeg overeen met de ste­un­li­jn van het dal­ende kanaal. Het start­punt van de dal­ende wig die ik vorige week aan­haalde ligt op 302. We gaan met andere woor­den dus voor een terugtest van de ste­un­li­jn van het dal­ende kanaal. Vooral­snog gaan we er niet van uit maar stel dat 302 opwaarts wordt uitgenomen dan kan de aex ter gele­gen­er tijd zelfs doorsti­j­gen naar de weer­stand­sli­jn van dit kanaal en dan spreken we al vlug over koers­doe­len in de buurt van 350.

In een eerste dag­grafiek aan­dacht voor de macd die een koopsig­naal gaf. Ook aan­dacht voor de duidelijke verderzetting van de posi­tieve diver­gen­ties die verleden week al zicht­baar waren. De adx neigt tot door­braak van het 40-niveau. Komt hij inder­daad onder dit niveau dan mogen we aan­nemen dat de sti­j­gende trend inder­daad zal doorzetten. De kans hier­toe is heel groot want de adx kruist de adxr (groene lijn) te kruisen. De adxr mag U beschouwen als een trig­ger­li­jn van de adx.

En in een tweede dag­grafiek even ter info: de dal­ende zwarte lijn is op lin­eaire schaal de ste­un­li­jn van een even­wi­jdig dal­end kanaal. Anders uitge­drukt: de dal­ing in de aex heeft geleid tot de neer­waartse door­braak van de ste­un­li­jn van een dal­end kanaal en de index beweegt nu dus in een lagergele­gen kanaal. De door­braak van de weer­stand­sli­jn van de wig gebeurde met kracht want er werd een gap ges­la­gen bij de door­braak. Het eventueel sluiten van de gap (na het bereiken van het koers­doel 275286 betekent dus niet noodza­ke­lijk dat de index de dieperik ingaat. Neen, dat wordt in eerste instantie een terugtest van de door­bro­ken weer­stand­sli­jn. Na het eventueel sluiten van de gap kan de aex dus opnieuw gaan sti­j­gen. Voor­lop­ig richt­en we ons op het 40-daags gemid­delde wat bij­na zek­er zal gehaald wor­den omdat 266 een weer­stand is van belang en die weer­stand werd vri­jdag­mid­dag reeds door­bro­ken. 275 is dus vlot haal­baar. Ik ga echter voor een terugtest van de door­bro­ken ste­un­li­jn van het dal­ende kanaal bij 286. Tussen­liggend hebben we de high van de can­dle van 15 okto­ber op 281. Koers­doel­zone wordt dus 281286 waar we zullen afket­sen op de zwarte dal­ende lijn. Na de cor­rec­tie mogen we een nieuwe aan­val verwacht­en op die lijn die zal sla­gen om door te stoten naar de oor­sprong van de wig op 302.

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist heeft posi­ties op de aex.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.