...

AEX - SP500: Komende week hoger

11 juli 2009, 22:04 | US Markets Redactie | leestijd: 7 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

Voor wie er belang aan hecht: vol­gende week 1415 juli is er een belan­grijke Bradley-datum. Op die datum kan er zich dus een belan­grijk keer­punt voor­doen. Kijken we naar de breadth dan zien we dat in deze cat­e­gorie indi­ca­toren vooral de korte ter­mi­jn-indi­ca­toren een oververkochte sit­u­atie aangeven (P/​C‑ratio bijvoor­beeld). Ook de sto­chas­tics en een zeer korte rsi die ik hanteer bevin­den zich in de oververkochte zone en geven een posi­tieve diver­gen­tie. De SP500 ligt op een hor­i­zon­tale ste­un­zone en in de aex werd de ste­un­li­jn van een dal­end kanaalt­je bereikt. Rede­nen genoeg dus om er van uit te gaan dat we vol­gende week een cor­rec­tie kri­j­gen op de dal­ing van de afgelopen dagen. Voor­lop­ig ga ik uit van een cor­rec­tie op de dal­ing en neem ik het woord sti­jging niet in de mond want dmi en macd zijn negatief gericht…

AEX — SP500: Komende week hoger

Voor de geïn­ter­esseer­den in de Bradley-site: zij kun­nen terecht op www​.amani​ta​.at . Onder FAQ Ques­tions on the Bradley sidero­graph” vind U de grafiek voor 2009.

In deze dag­grafiek van de SP500 de vol­gende waarne­m­ing: een dal­end wig­pa­troon­t­je. Is dit inder­daad een dal­ende wig dan keert de index op korte ter­mi­jn terug richt­ing de top van 1 juli, dus terug naar 920 (huidi­ge stand is 879). Dit zou een sti­jging beteke­nen van een 4‑tal pro­cent. Maar: omdat we met een belan­grijke Bradley te mak­en hebben zou ik er niet zomaar vanu­it gaan dat een sti­jging daar ook daad­w­erke­lijk stopt. Nor­maler­wi­jze wel maar van­wege die Bradley ben ik toch op mijn hoede. Zoals we zien bieden de top­pen van jan­u­ari-feb­ru­ari-april een hor­i­zon­tale ste­un. Die ste­un lijkt me te sterk om in één keer te kun­nen wor­den door­bro­ken. De aan­wezigheid van deze ste­un is dus één van de rede­nen waarom ik hier eerder een bodem­p­je verwacht. De sto­chas­tics 85 en 143 zit­ten in de oververkochte zone en geven een posi­tieve divergentie.

Waarom hou ik er in eerste instantie reken­ing mee dat de cor­rec­tie op de dal­ing van de afgelopen dagen beperkt zal bli­jven? We zien in deze grafiek een negatieve dmi en een dal­ende macd. Ik ga er dus vanu­it dat we hoo­gu­it een hertest kri­j­gen van de atr-lijn in de koers­grafiek en die ligt op 926.

In deze dag­grafiek van de aex zien we dat we op de onder­ste Bollinger zijn teruggevallen en dat we dicht­bij het ste­un­li­jn­t­je liggen van een dal­end kanaalt­je. Extrapol­eren we nu eens die 4 % sti­jging die we verwacht­en in de SP500 naar de aex dan bekomen we daar 2.43 maal 4 + 243 = 252.72. Wat ligt er op 253? Een zware weer­stand en … de mid­del­li­jn van de Bollinger­band eve­nals de weer­stand­sli­jn van het dal­end kanaalt­je. 253 lijkt me dus een logisch koers­doel wan­neer we inder­daad mijn verwachte terugver­ing krijgen.

Kijken we voor wat betre­ft de aex net als we bij de SP500 deden even naar mijn fil­ter­sys­teem dan zien we dat ook hier de dmi negatief is (DI min ligt boven DI plus) en dat de macd dal­ende is. De atr-lijn ligt hier op 258. Dus dit is een niveau wat ik als max­i­male terugtest zie en het zou beteke­nen dat de oor­sprong van het dal­ende wig-patroon­t­je volledig gehaald wordt.

Stel dat we niet onmid­del­lijk gaan sti­j­gen waar nemen we dan ons risi­co? We bevin­den ons momenteel dicht­bij de hor­i­zon­tale ste­un op 242 en komen we daar onder dan kun­nen we dus naar 238235. Deze zone is zowat het max­i­male bij een dal­ing omdat we dan terechtkomen op de ste­un­li­jn van een bred­er dal­end kanaal (4 pun­ten voor de weer­stand­sli­jn van het kanaal: low 2301, bovenkant gap 1902, top­pen 08 en 20 mei en een even­wi­jdi­ge ste­un­li­jn onder de bodem van 09 maart) Aan de bovenkant zien we de weer­stand van het 40-daags en die ligt dan weer op die 253 die we in de eerste dag­grafiek reeds hebben ver­meld. In de sto­chas­tics 85 zien we geen diver­gen­tie maar wel ligt de sto­chas­tics hier wel sterk oververkocht. De boven­ste sto­chas­tics-grafiek is die met de basisin­stelling 143 en daar zien we wel een posi­tieve diver­gen­tie. Een eventuele dal­ing naar 235238 cal­culeer ik dus wel in maar ik bli­jf er dus van uit gaan dat we de voorkeur moeten geven aan een opwaartse cor­rec­tie want zoals we inmid­dels gezien hebben, de aan­wi­jzin­gen die duiden op dergelijke te verwacht­en korte-ter­mi­jn sti­jging zijn talrijk.

Kijken we naar de XO-grafiek dan zien we ook daar duidelijk de zone 235238 liggen en de zone 253258. Bei­de zones zijn dus belan­grijk voor de korte termijn.

Kijken we dan even naar de week­grafiek en ik gebruik hier de i‑shares omdat ik op deze grafiek het vol­ume kan plaat­sen dan zien we het vol­umepa­troon dat vereist is om te kun­nen spreken van de vorm­ing van een omge­keerde schoud­er-kop-schoud­er. Inder­daad: het feit dat het vol­ume bij deze cor­rec­tie vanaf de juni­top­pen dal­end bli­jft wijst op een cor­rec­tie en niet op de start van een nieuwe zware dal­ing. Anders gezegd: ik ga er van uit dat de dal­ing vanaf de juni­top­pen een cor­rec­tie is en dat deze zal gevol­gd wor­den door een sti­jging die dus de juni top­pen zal door­breken. De ste­un­li­jn van het sti­j­gend kanaal (zwarte lijn) ligt op 235 en dit niveau zie ik voor de volledi­ge cor­rec­tie vanaf de juni­top­pen dus zowat als het max­i­maal haal­bare. Komen we tegen die verwacht­ing in toch iet­sje lager te liggen bij een vol­gende ste­un­li­jn dan zal dat geen afbreuk doen aan mijn verwacht­ing voor een index die lat­er moet sti­j­gen want elke dal­ing die mijn rode lijn­t­jes bli­jft respecteren zal aan­lei­d­ing geven tot een koersvorm­ing die de the­o­retisch vereiste sym­me­trie van de omge­keerde schoud­er-kop-schoud­er zal lat­en zien.

In het kort: ik ga er om een aan­tal rede­nen dus van uit dat we vol­gende week gaan sti­j­gen. Mijn koers­doel ligt bij 253 en max­i­maal 258. We houden in het achter­hoofd dat Bradley de boel toch kan hoger sturen, dus los uit het hand­je bais­se­posi­ties innemen bij 253258 doe ik niet. Stel dat we niet de ste­un van 242 respecteren waarop we nu liggen dan verwacht ik max­i­maal een dal­ing tot 235238 om ver­vol­gens toch richt­ing 253258 te sti­j­gen. Breekt 235 naar bene­den toe dan zal dit indi­ca­toren oplev­eren die nog zwaarder oververkocht wor­den als ze nu reeds zijn. Elke dal­ing die ons dieper brengt als 235 zal voor mij dus een alert oplev­eren om er long­posi­ties op in te nemen.

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist heeft posi­ties op de aex. Geen posi­ties op de SP500.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.