![](/images/legacy-userimages/userimages/marcel_marktanalyse.jpg)
Het is deze week weer de beurt aan de lijngrafiek. Zo krijgen we zonder al te veel verstorende informatie een goed overzicht van wat de AEX door de loop der jaren doet.
Ondanks het tikkie terug van de week die achter ons ligt (week 23) staat de index nog steeds boven de rode horizontale lijn. Deze lijn doet dus dienst als steun. De lichtgroene stijgende trendlijn is ook een steun. De maand juni is (gelukkig) nog niet om, dus we weten nog niet of de AEX op, boven of onder de genoemde steunen gaat sluiten.
![](/images/legacy-userimages/userimages/0706-3-aex-1(2).gif)
De weekgrafiek laat ik vandaag eens ingezoomd zien. Het stijgende trendkanaal kunnen we immers met zijn allen wel dromen! Dat trendkanaal is hier overigens ook gewoon met de twee donkergroene trendlijnen aangegeven.
U ziet hier duidelijk dat de AEX moeite heeft met de rode horizontale lijn. Deze weerstand blijkt tot nu toe te zwaar voor onze Nederlandse beursgraadmeter. Afgelopen vrijdag (8 juni) is de index een millimeter onder de oranje stijgende trendlijn gesloten en als de index deze komende week alleen al op hetzelfde punt zou sluiten staat er een duidelijker doorbraak. Even opletten dus.
Klik voor een dagelijkse update op deze link.
Dinsdag 5 juni stond de AEX op 547,82. Vrijdag 8 juni op 530,80. Van “high” naar “low” hebben we het dan over een daling van 17,02 punt. Dat is 3,1%. Ik vind het tot nu toe geen ramp, maar meer een gezonde ontwikkeling. Zeker als ik het in het perspectief plaats van de stijging vanaf maart! De AEX heeft de laatste tijd de steun op 531,10 drie keer getest.
Verwachting:
Klik voor een dagelijkse update op deze link.
De index testte afgelopen vrijdag de steun op 531,10 voor de derde keer. We zouden daar dus iets van mogen verwachten, maar ik zou daar niet al mijn geld op inzetten. Een doorbraak en dan een ritje naar de lichtgroene steunlijn acht ik niet uitgesloten.
© US Markets