![](/images/legacy-userimages/userimages/edwin_chart1.jpg)
AEX: correctie op de daling komt er aan
In de XO-grafiek zien we dat bij een daling onder de laatste bodem we nog verder terugkunnen naar de steunlijn van het kanaal. Die steunlijn ligt op 206. Bij een stijging hebben we de niveaus 230÷240÷260÷280÷292÷302÷308 als potentiëel doel.
In de kwartaalgrafiek neem ik de Fibo-niveaus met als referentiepunten de candles van december 1987 en september 2000. De aex is nu teruggevallen tot op het 50% Fibo-niveau.
In de maandgrafiek zijn we teruggevallen tot op de steunlijn van het dalende kanaal. Ik blijf hier verwijzen naar de onhoudbare toestand van een veel te hoge relatieve afstand tussen koers en gemiddelden. Die afstand kan op 2 manieren kleiner worden: ofwel gaat de index zijwaarts ofwel krijgen we een krachtig herstel. De Fibo-niveaus voor een herstel liggen op 274 en 310.
In de weekgrafiek trek ik een lijn waarbij ik de bodem van augustus 2007 verbindt met de bodem van januari 2008. Die lijn trekken we door en we zien dan de candle van november 2008 is afgeketst op die lijn. Het betekent dat een stijging die het 274 niet kan doorbreken mag opgevat worden als zwakte.
In de daggrafiek zien we de mogelijkheid van een stijgend kanaal in de RSI. We zouden dit als positief kunnen beschouwen ware het niet dat de macd weer een verkoopsignaal heeft gegeven. Niets belet natuurlijk dat de steunlijn in de macd en in de rsi kunnen standhouden en wanneer ik daarmee rekening hou dan zie ik een stijging in de aex richting de weerstandlijn op 260 best wel zitten.
Edwin Vandamme
US Markets
analist heeft optieconstructies in de aex.