...

ABN Amro zakt door de steun

31 juli 2005, 12:18 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 4 / 12 | (0)

Dit fonds heeft na een mooie rally sinds begin mei een dubbele top gemaakt op 21,5 euro. Op de terugweg is ABN Amro door de stijgende steun gezakt en lijkt onderweg terug naar de oplopende steun op 18,7 euro..….. Meer over dit AEX fonds… ………<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />


ABN Amro kan ruim 5% verliezen de komende periode.

Begin dit jaar werd er een mooie top gemaakt op 21,5 euro (LIJN F) waarna er in een zeer korte tijd een hele boel van de koers af ging, in 3 maanden zo'n 3,5 euro, ongeveer 16%. Maar er werd steun gevonden net boven de 18,0 euro (LIJN A). Hierdoor werd de langeretermijn-uptrend bevestigd en konden we weer met ongeveer dezelfde snelheid opnieuw een top maken rond de 21,5 euro(LIJN F).

Tijdens deze laatste rally naar de dubbele top werd er een scherpe uptrend gevormd (LIJN B). Deze werd weliswaar een keer gebroken, maar dat was op de dag van de aanslagen in Londen. Hierdoor werd het beeld even vertroebeld. De laatste dagen is het fonds echter door de steun gezakt en heeft er ook onder gesloten. Tevens zien we dat de AEX tegenaan de weerstand op 400 punten zit, wat ook voor enige verkopen zou kunnen gaan zorgen.

Op termijn zien wij voor ABN AMRO een korte afkoelperiode tegemoet. Het eerste koersdoel ligt rond de 20,0 euro (LIJN D), waar ook het 50-MA samen komt. Hierna de 19,5 euro waar het 200-MA ligt en zeer waarschijnlijk zal de langere termijn steun op 18,7 euro (LIJN A) weer opgezocht gaan worden.

Mocht dit fonds weer terugkeren in de scherpe uptrend, dus boven de 20,8 euro (LIJN B) dan bestaat de kans dat de 21,5 euro (LIJN F) wederom aangevallen gaat worden. Als deze weerstand sneuvelt, kunnen we pas weer omhoog kijken voor ABN Amro.

Indicatoren:

De RSI en de MACD liggen er niet sterk bij. De RSI daalt onder de gevormde steunlijn (LIJN G) en dreigt onder de 50 te raken. De MACD laat een duidelijke dalende beweging zien boven de centerlijn. Het 50-MA ligt rond de 20,0 euro waar we de eerste steun kunnen verwachten. Het 200-MA is nog ver weg, maar de verwachting is wel dat die getest gaat worden.

Guido Damsteeg

© US Markets.nl


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.