Na de vijandige overname van Oracle op People
Soft, is Oracle nu opnieuw op het oorlogspad. Ditmaal is Siebel Systems het slachtoffer. Beleggers lijken toch warm te lopen voor deze 5 miljard dollar-deal en het aandeel Siebel Systems was een van de meeste gevraagde op de beurs … Het aandeel Oracle was de grote verliezer binnen de sector. Het zakt verder weg en gaat op zoek naar lagere niveaus.
Oracle (ORCL) lijkt een lange adem te hebben als het om overnames gaat. Het vijandige bod op de aandelen van PeopleSoft hield maanden stand voordat de deal eindelijk gesloten werd. Nu ziet het er naar uit dat Siebel Systems (SEBL) het volgende bedrijf is, dat door Oracle wordt overgenomen.
De geruchten gingen al geruime tijd rond en gedurende de periode dat Oracle met PeopleSoft in de weer was, bleek dat ook Siebel Systems op het verlanglijstje stond. Volgens diverse berichten in de Amerikaanse media zitten de gesprekken nog in de aftastende sfeer en is er nog weinig te melden.
De reactie op de beurs was zoals we die gewend zijn van een bedrijf dat in de belangstelling staat. Siebel Systems steeg 4,8% op de beurs op een volume van 50 miljoen stuks.
Siebel Systems: tegendraadse uitbraak ?
Technisch gezien is het wat minder rooskleurig. Het aandeel zit al enkele maanden in een dalende driehoek, waarbij de marge tussen steunlijn en dalende weerstandslijn steeds kleiner wordt. Bij een dalende driehoeksformatie is een uitbraak naar beneden het meest waarschijnlijke scenario. In het geval van Siebel is het echter niet helemaal zeker. De steun rond de $8,40 is al enkele malen succesvol getest, zelfs op het zeer hoge volume van de afgelopen weken. Een overname door Oracle zou de koers in de lift kunnen brengen, waarbij een uitbraak uit de driehoek het gevolg is. Niveaus van $9,70 en $10,70 kunnen dan opgezocht worden.
Bij een uitbraak naar beneden zal de koers richting de $7,40 gaan, waar eerdere steunen uit 2004 liggen.
Oracle: op weg naar $9,80 ?
De koers van het aandeel van Oracle heeft veel nog weinig voordeel gehaald uit de overname op PeopleSoft. Vorig jaar december werd nog een top gehaald van $14,87, maar het ziet er naar uit dat dat niveau voorlopig niet gehaald gaat worden. Overnames zijn slecht voor de kopende partij en het aandeel Oracle lijkt hierdoor verder weg te zakken.
Als een van de weinige dalers binnen de Computer Software sector ziet het er voor het aandeel weinig rooskleurig uit. De koers is hard op weg om de steun rond de $10,80 op te zoeken en een verdere daling moet zeker niet uitgesloten worden als de gesprekken met Siebel Systems wat meer gestalte gaat krijgen. Een daling naar de steun rond de $9,80 is dan goed mogelijk, zeker gezien het bearish sentiment van de Amerikaanse beurzen op dit moment.
Een korte “short†ride ?
Dirk Dortland
©usmarkets.nl