...

Hoe kan men bij een daling toch verdienen?

9 februari 2008, 12:53 | Guy Boscart | leestijd: 6 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

Als de beurs daalt en dat voor een lange tijd zal doen is het belan­grijk om ook aan de andere richt­ing te ver­di­enen, voor veel mensen is dat moeil­ijk omdat het anders denken is, afstap­pen van de posi­tieve gedachte en er op tijd bij zijn en vooral lang genoeg te bli­jven zit­ten om er opti­maal van te kun­nen prof­i­tieren … Hoe han­de­len we nu SHORT? …

Maar, eerst even de markt

Dal­ingspo­ten­tieel Wall Street neemt toe

De Dow Jones ver­loor 4% vorige week, het sen­ti­ment was slecht kun­nen we nu stellen, de indices gaan op zoek naar hun laag­ste pun­ten. De Bear Mar­ket” is in volle ontwik­kel­ing nu, ontken­nen dat we in deze fase zit­ten is niet meer mogelijk zo lijkt het. Toch is het Wall Street die de lei­d­ing zal moeten nemen de komende dagen, en gezien de route die de Dow Jones nu vol­gt bli­jft de kans groot dat de index op zijn minst terug zal moeten tot de 11.700 pnt waar ook de bodem van halver­wege jan­u­ari uitkomt. 
Helaas kri­j­gen we te vaak sig­nalen van anal­is­ten die bew­eren dat het erg­ste al achter de rug ligt, dan vraag ik me af of men zich realiseert hoe een Bear Mar­ket” zich evolueert? Om deze fase af te wikke­len moeten de indices gedurende min­i­maal 12 maand en max­i­maal 24 maand meer dan 30% lager staan dan hun laatst behaalde top. Een zware Bear Mar­ket” kan de koersen zelfs tot 80% lager zetten maar deze fase kan ik momenteel onmo­gelijk voor­spellen, daarom richt ik me op die min­i­maal 30% dal­ing waar­door min­i­maal de vol­gende index­s­tanden op de bor­den moeten verschijnen.

  • Dow Jones: 14.20030% = 9940 pnt 
  • AEX Index: 562 — 30% = 393 pnt 
  • DAX Index 8100 — 30% = 5670 pnt 
  • S&P 500 1575 — 30% = 1100 pnt

Dat zijn op zijn minst de niveaus waar deze indices naar­toe kun­nen tij­dens de Bear Mar­ket, de indices kun­nen van elka­ar de nodi­ge afwijkin­gen ver­to­nen uit­er­aard, denk aan de AEX die er al bij­na is, men kan er dan ook vanu­it gaan dat onze index veel meer klap­pen zal kri­j­gen dan de andere indices. Daarom noem ik zo over­tu­igend min­i­maal de 350 pnt voor de AEX nog dit jaar. In tegen­stelling tot andere anal­is­ten heb ik deze niveaus in decem­ber al genoemd, zow­el fun­da­mentele oorza­k­en als tech­nis­che patro­nen toon­den toen al aan dat de start in 2008 een moeil­ijke zou wor­den met grote koers­dalin­gen in het vooruitzicht. Wel, die kre­gen we vrij snel.

Wie moet u nu geloven? U hoeft nie­mand te geloven, maar kijk wel naar de mensen die weten hoe de markt in elka­ar zit, de markt aan­voe­len en er ervar­ing mee hebben. Die bek­ijken de zak­en vri­jwel nooit achter­af maar geven een visie vooruit gericht. Tech­nis­che Analyse kan daar­bij wat helpen maar lijn­t­jes trekken is natu­urlijk niet alles waarmee we het moeten doen. Laat staan om daar ook nog alle­maal num­mert­jes, golf­jes, trend­jes enz… aan te geven, voor mij gewoon onzin en blad­vulling. Ik geloof daar niet in, en dan ook zek­er nu niet met de onrust die er speelt. Alle­maal achter­af gepraat en het­geen gis­teren niet was ver­tal­en naar wat het had moeten zijn en wat het waarschi­jn­lijk zal kun­nen wor­den. Erop han­de­len kun­nen die anal­is­ten dan ook vri­jwel niet, men moet de ene na de andere beves­tig­ing kri­j­gen om groen licht te kri­j­gen en dan zijn ze meestal veel te laat. Hoe dan wel?

SHORT Posi­ties:

Veel mensen vra­gen me vaak, hoe doe je dat en wan­neer beslis je of je short in kunt stap­pen enz… Ook andere han­de­laren — anal­is­ten proberen bij mij in de keuken te kijken, zelfs collega‘s vra­gen diverse keren hoe ik die momenten bepaal maar nooit durfde hij het aan om er posi­ties op in te nemen. In feite kan ik het nie­mand uit­leg­ger, het is iets wat je moet beheersen, ermee om kun­nen gaan en vooral het nodi­ge lef hebben om die posi­ties op te nemen. Hieron­der geef ik even aan dat u waarschi­jn­lijk niet de enige bent die daar de nodi­ge moeite mee ondervindt.

Hoe kan men dan han­de­len op een dal­ing ofwel op meerdere dalin­gen die nog gaan vol­gen dit jaar? Short han­de­len is het meest moeil­ijke wat er bestaat op de beurzen. Men moet iets tegen de natu­ur in doen ofwel men moet het posi­tieve gevoel uitschake­len. Dat is het moeil­ijk­ste, ook psy­chol­o­gisch is dat anders denken voor 80% van de mensen vri­jwel ondraaglijk want als er al wordt geshort dan is men vaak te laat om erin te stap­pen en bli­jft men te kort in de markt zit­ten. Anticiperen kan men ook vri­jwel niet omdat men dan in een opgaande beweg­ing het negatieve gevoel al moet aanspreken. Begri­jpt u? Op dat moment is men nog posi­tief ingesteld.

Van­daar dat ik nog­maals aangeef, 80% van de mensen die met de beurs bezig zijn kun­nen niet of niet goed short han­de­len op de beurs door bovenge­noemde rede­nen. Hoe kan men daar dan wel van prof­iteren? Ik kan u daar­bij helpen, mijn kwaliteit­en liggen juist op dat SHORT han­de­len op de beurs, dat beheers ik pri­ma en dat werd al vak­er bewezen de afgelopen jaren toen ik zelfs in een opgaande markt nog veel kon ver­di­enen aan de contrabewegingen. 

Als we dit jaar opti­maal kun­nen scoren met de SHORT posi­ties dan kun­nen we eind dit jaar een mooi ren­de­ment verwacht­en via de ser­vices BRONS, TUR­BO 10 en TUR­BO 25

De leden weten dat al, als u ook mee wilt doen dan horen we het graag .… Via deze link kunt u zich inschrijven …

Guy Boscart
US Markets


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.