...

Goud: wanneer 1.000 USD?

16 november 2008, 19:25 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

De goud­pri­js doet de laat­ste weken niet wat ik er had van verwacht, nl terug sti­j­gen richt­ing 800 USD.
Er zijn nochtans vol­doende posi­tieve fac­toren die de goud­pri­js zouden moeten onder­s­te­unen. Voor de fun­da­mentele fac­toren ver­wi­js ik naar eerdere columns die ik over goud schreef, hier is mijns inziens niets veranderd. 

De sti­j­gende dol­lar, het steeds meer ver­noe­men van het begrip deflatie en de algemene verkoop­paniek spe­len het goud momenteel parten. De pri­js schom­melt de laat­ste tijd tussen een 700 – 750 en slaagt er niet in uit die range te tre­den. Goud zit nochtans in een mooi tra­ject: de afgelopen zes jaar ver­dubbelde de pri­js, richt­ing record op 16 maart dit jaar, toen de goud­pri­js intra­day 1.032,70 USD haalde. 



Daar­na onderg­ing de pri­js op volatiele wijze een zware correctie. 




Een gede­gen test van de 1.000 USD grens bleef dus uit en ik ver­moed niet dat we vlug terug deze regio­nen zullen opzoeken. Deze week stuitte ik op een studie van Mor­gan Stan­ley die deze pri­js zelfs pas in 2011 ziet gebro­ken wor­den. Nu, dit betekent aan de huidi­ge pri­jzen een sti­jging van een 40% in een twee-drie jaar. Ik wil hier uit­er­aard voor teke­nen. De verder dal­ende out­put uit de goud­mi­j­nen en de sti­j­gende vraag moet vol­gens mij sowieso voor een onder­grens gaan zor­gen. Deze week nog bleek dat Zuid-Afrikaanse goud­mi­j­nen 17% min­der goud naar boven haalden in de maand sep­tem­ber, in vergelijk­ing met sep­tem­ber het jaar voor­di­en. De sti­j­gende vraag wordt zek­er onder­s­te­und door een niet te onder­schat­ten Indisch fenomeen: het Diwali Hin­du fes­ti­val met aanslui­tend het huwelijks­seizoen dat tot begin 2009 duurt: het zorgt tra­di­tion­eel voor een sterke toe­name van de goud­vraag vanu­it India. 

Verder ver­wi­js ik graag naar Jim Rogers. In de vele inter­views die hij recent gaf in Bel­gië en Ned­er­land (waaron­der inter­es­sante film­p­jes op deze site!) bli­jft hij hameren op de com­mod­i­ty bull mar­ket: bli­jven goud kopen is vol­gens hem de boodschap. 

Ik ben het er mee eens, maar ben voorzichtiger geworden. 

Voor het aankopen ga ik de komende dagen het ver­loop verder op de voet vol­gen. De turbo’s die ik voor mezelf selecteer zijn zeer voorzichtig gewor­den en zal ik kopen voor de lange termijn: 
Goud tur­bo long stop loss 506, hef­boom 3.05
Goud tur­bo long stop loss 560, hef­boom 3.92


Johan Lam­ote voor USMar­kets


De auteur heeft momenteel geen goudposities. 

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.