...

AEX zet relief rally in

9 augustus 2007, 09:27 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

Vooral­snog lijkt de sti­jging die dins­dag werd ingezet door de Ams­ter­damse beurs geen dead cat bounce. Woens­dag zette de AEX-index namelijk het her­s­tel voort en eindigde zelfs 1,8% in het groen op 530,98 pun­ten. Onder een bezie­lende lei­d­ing van zwaargewicht ING (+4%) steeg de finan­ciële sec­tor en daarmee veel andere koersen op de beurs. Het Dam­rak werd de laat­ste weken over­spoeld door een tsuna­mi van slecht nieuws vanu­it de Amerikaanse kredi­et­markt. Daar­door daalden de beurzen fors. Nu de negatieve invloed op de bedri­jf­s­re­sul­tat­en beperkt lijkt, is de rust enigszins wed­erge­keerd. De index kroop door het oog van de naald en wist goed te her­stellen, daarmee de ste­un­zone rond 515 pun­ten weer achter zich latend.

De Ams­ter­damse beurs kon zich optrekken aan een relief ral­ly op de Amerikaanse effecten­beurzen. ING zorgde in de ocht­end voor oplucht­ing door sterke kwartaal­ci­jfers te pre­sen­teren, geholpen door een gere­aliseerde boek­winst op een belang in ABN Amro. Boven­di­en meldde ING dat de negatieve impact door de prob­le­men op de Amerikaanse sub­prime markt een te ver­waar­lozen invloed heeft op de resul­tat­en op 2007. Van­daag komen Aegon en For­tis met de kwartaal­ci­jfers, waar­bij beleg­gers vooral willen weten of de teneur het­zelfde is als bij ING.



De beurs kreeg ook een ste­un­t­je in de rug dankz­ij mee­val­lende Amerikaanse hypotheekaan­vra­gen. De weke­lijkse hypotheekaan­vra­gen bleken met maar lief­st 8,1% te zijn geste­gen. Dit is de groot­ste toe­name sinds het begin van dit jaar. Sinds 1990 maakt Mort­gage Bankers Asso­ci­a­tion deze data bek­end. De S&P Home­build­ing Index kon hierop voor de derde achtereen­vol­gende dag stijgen.

Peptalk van Ben S. Bernanke stuwde eve­neens het sen­ti­ment. De Fed-voorzit­ter voorzi­et een solide groei van de werkgele­gen­heid en lonen en een robu­uste werelde­conomie” maar wees tevens op het gevaar van inflatie. Vooral­snog ziet de Fed zich nog niet genoodza­akt om de rente naar bene­den aan te passen om de economie te stim­uleren. Hieruit blijkt dat vol­gens de Fed de prob­le­men op de Amerikaanse huizen­markt (nog) geen negatieve invloed hebben op de economie. 

De ver­hoogde omzetverwacht­ing van de netwerk­bouw­er Cis­co Sys­tems stemde de beleg­gers posi­tief. De Amerikaanse indices kon­den mede hier­door het her­s­tel verder uit­bouwen en wis­ten daarmee ook de weer­standen van de afgelopen dagen te door­breken. Dit her­s­tel heeft het tech­nis­che plaat­je sterk doen verbeteren. 

Het sen­ti­ment lijkt voor de korte ter­mi­jn weer wat posi­tiev­er te zijn gewor­den. De AEX opende zelfs met een opwaarts koer­shi­aat en sloot vri­jwel op het hoog­ste punt van de dag. De vraag is of dit een pre­lude is voor een ste­vige ral­ly. Wellicht dat deze dan wordt gevoed door een andere angst, namelijk de angst om de boot te missen. 
Als blijkt dat de prob­le­men op de hypotheek­markt toch niet zo groot zijn als gedacht en de index boven de meer­jarige ste­un­li­jn weet te bli­jven, zou er inder­daad een forse sti­jging kun­nen komen. Zolang de ste­un­li­jn, die overeenkomt met de onderkant van het oplopende wig­pa­troon in de week­grafiek intact bli­jft, is de kans erop zeer groot. Een door­braak van deze oplopende ste­un­li­jn zou echter het begin van het einde kun­nen beteke­nen. Het bli­jft dus zaak om alert te bli­jven, zow­el op (selec­tieve) kansen als op de nog aan­wezige risico’s.

Met vrien­delijke groet, 
www​.beurs​bul​letin​.nl
Harm van Wijk

Wilt u dit dag­com­men­taar per e‑mail ont­van­gen? Klik dan op onder­staande link.

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.