...

AEX tussen hoop en vrees

30 augustus 2007, 18:55 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

De afgelopen weken werd de AEX-index tussen hoop en vrees heen en weer ges­lingerd. Een dieptepunt werd gevon­den rond 480 pun­ten, ter­wi­jl de bovenkant vooral­snog wordt begrensd door het niveau rond 534 pun­ten. Er brak enige paniek uit van­wege prob­le­men voortvloeiende uit de sub­prime-markt. Een cred­it crunch vol­gde waar­door een aan­tal finan­ciële par­ti­jen in de prob­le­men is gekomen. Een law­ine aan slecht nieuws werd uit­gestort over de effectenbeurzen.


Een ver­volg van de forse koersval zou logisch zijn, maar niets blijkt min­der waar. Sinds de paniekdip’ rond 480 pun­ten is de AEX-index krachtig her­steld. Negatief nieuws lijkt de laat­ste tijd aan dove­man­soren besteed. Dit zou kun­nen beteke­nen dat het slechte nieuws reeds in de koersen is verdisconteerd. 



Dat de markt niet verder zakt, wil overi­gens niet zeggen dat we er al zijn. Dit kan ook een adem­pauze zijn in de vol­gende golf naar bene­den. De AEX-index is namelijk neer­waarts uit het gevaar­lijke, oplopende meer­jarig wig­pa­troon gebro­ken, het­geen voor de lange ter­mi­jn een negatief sig­naal is. Voor­lop­ig is de dal­ing ruim­schoots boven de 470-pun­ten­grens opgevan­gen, waar in decem­ber 2006 en maart 2007 een dubbele bodem is gevormd.

Wil het beeld aanzien­lijk ver­beteren, dan zal de index diverse weer­standen moeten door­breken. Een eerste uitdag­ing ligt op 518 pun­ten en een vol­gende rond 534 pun­ten. Er zijn momenteel twee scenario’s denkbaar: of de index weet boven­staande weer­standen te door­breken, in dat geval kun­nen we een­zelfde beeld verwacht­en als in maart, toen de index na de cor­rec­tie ook een ste­vige ral­ly inzette. Of de AEX-index weet toch geen hogere bodem te vor­men en legt uitein­delijk het loodje. 

We kun­nen de komende tijd nog de nodi­ge volatiliteit verwacht­en, waar­bij we zow­el sterke dalin­gen als forse sti­jgin­gen kun­nen zien. Het is nu belan­grijk om te kijken hoe de markt reageert op nieuws. Het wacht­en is dus nog even op de vol­gende signalen.
Met vrien­delijke groet, 
www​.beurs​bul​letin​.nl
Harm van Wijk

Wilt u dit dag­com­men­taar per e‑mail ont­van­gen? Klik dan op onder­staande link.

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.