...

AEX maakt gevaarlijke sprongen

11 september 2007, 09:54 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

Naar aan­lei­d­ing van tegen­val­lende Amerikaanse banen­ci­jfers gin­gen de beurzen in de VS fors lager het week­end in. De Japanse beurs pleegde maandag harakiri van­wege de economis­che krimp in het tweede kwartaal. Alle ingrediën­ten waren daarmee aan­wezig om de AEX-index aanzien­lijk te doen dalen. Mede dankz­ij Philips bleef de schade aan­vanke­lijk beperkt. Uitein­delijk moest de index toch het onder­spit del­ven en sloot 0,9% lager op 512,90 pun­ten. De hamvraag is waar nu een vol­gende bodem kan wor­den gevor­md. In ieder geval mag de index niet onder de vorige bodem op 508 pun­ten zakken. Zolang de belan­grijke weer­stand rond 534 pun­ten nog niet is over­won­nen, bli­jft het korte ter­mi­jn beeld neutraal.


Philips (+3,1%) ver­raste de markt maandagocht­end door een win­stver­dubbel­ing in 2010 in het vooruitzicht te stellen. In de strate­gie-update zegt het elek­tron­i­cabedri­jf er met de strate­gie Vision 2010’ naar te streven een hogere oper­a­tionele win­st­gevend­heid te realis­eren. Daar­naast wil het elek­tron­i­ca­con­cern de komende jaren het over­name­tem­po opvo­eren. De afgelopen twee jaar trok Philips bij­na € 5 mil­jard uit voor acquisi­ties. Grote over­names waren onder andere Lumileds (€ 788 miljoen) en Inter­mag­net­ics (€ 993 miljoen). Daar­naast stelt Philips een autonome groei van 6% op jaar­ba­sis te verwachten. 

In de loop van de dag kwam er goed nieuws van Intel dat de omzetverwacht­ing voor het derde kwartaal ver­hoogde. Intel verwacht een omzet tussen $ 9,4 en 9,8 mil­jard, waar eerder tussen $ 9 en $ 9,6 mil­jard werd verwacht. s Werelds groot­ste chip­fab­rikant ver­hoogt de omzetverwacht­ing omdat de vraag naar chips, vooral voor lap­tops, de afgelopen tijd sterk is verbeterd.



Vri­jdag werd de aanzet voor een dal­ing gegeven door­dat de AEX-index onder de 518-pun­ten­grens brak. In deze val­lende beweg­ing zal de index in ieder geval een hogere bodem moeten neerzetten om de sti­j­gende lijn vast te houden. Bij voorkeur boven de bodem rond 508 pun­ten, want anders kun­nen we opnieuw een drama­tis­che val verwacht­en. Een vol­gende bodem ligt op 487 pun­ten, die medio augus­tus werd gevormd.

Een aan­dacht­spunt is wellicht ook het over­namev­er­haal van ABN Amro. Weliswaar ligt er nog een bod van Bar­clays en het con­sor­tium, waar­van For­tis deel uit­maakt, maar de par­ti­jen kun­nen er nog alti­jd onderuit. Gewi­jzigde mark­tom­standighe­den’ kun­nen dan wor­den aangevo­erd om het bod in te trekken. Uit­er­aard is dit hypo­thetisch maar, gezien de dal­ing van de koersen van finan­cials en de kredi­et­crises, zek­er niet ondenkbeeldig. 

De AEX-index staat nu nog boven de 500-pun­ten­grens, maar mocht het bod van ABN Amro, en hier­mee de bodem onder de koers, wor­den wegges­la­gen, dan staat de index fors lager. Niet alleen zwaargewicht ABN Amro, met een weg­ing van 12% in de index, zal de markt naar bene­den trekken, maar ook de andere finan­cials (Aegon, ING en For­tis) die een aan­merke­lijk aan­de­len­be­lang in ABN Amro hebben, zullen hier­door verder onder druk komen. 

Afgezien van de ABN Amro-affaire, is de AEX-index niet door de weer­stand van 534 pun­ten gebro­ken. Zolang dit niet gebeurd en het ook niet duidelijk is waar de bodem is gevon­den, is het raadza­am om met grote waakza­amheid de markt te benaderen. Geduld en op je han­den zit­ten’ is ook een belan­grijk aspect van het suc­cesvol beleggen.

Met vrien­delijke groet, 
www​.beurs​bul​letin​.nl
Harm van Wijk

Wilt u dit dag­com­men­taar per e‑mail ont­van­gen? Klik dan op onder­staande link.

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.